18x8 katana racing kr03 gloss black 5x120 40mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8$215.00
5x120 | 40mm2 Available
Bore72.56
Load1600 lbs
$430
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x8 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120 |
| Offset | 40mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Part Number | KR03-188045GB |
| SKU | kat-kr03-188045gb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
