18x8 oe replica chevrolet cv88 silver machined 6x5.5/139.7 31mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8$241.00
6x139.7/5.5 | 31mm280 Available
Bore78.10
Load1600 lbs
$964
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
OE Replica wheels are a premium aftermark brand produced by some of the world’s highest quality ISO 9001 certified factories and distributed by one of the largest independent wheel distributors in the US. OE Wheels has provided customers with the highest quality, most affordable factory replica wheels in the industry.
Technical Specifications
| Size | 18x8 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | 31mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Silver Machined |
| Part Number | CV88-18080-6550-31MS |
| SKU | 4pl-cv88-18080-6550-31ms |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
