18x9.5 aodhan ds06 gloss black w/ gold rivets 5x4.5/114.3 30mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9.5$249.75
5x114.3/4.5 | 30mm60 Available
Bore73.10
Load1521 lbs
$999
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Aodhan Wheels mission is to improve affordable wheels without sacrificing quality. They pride themselves on listening to their customers and always doing what the customer wants. Their Unique designs and wheel fitments support applications of performance, luxury and standard vehicles.
Technical Specifications
| Size | 18x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 30mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1521 lbs |
| Finish | Gloss Black w/ Gold Rivets |
| Part Number | DS61895511430GB |
| SKU | aod-ds61895511430gb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
