(clearance - no returns) 18x9.5 motegi mr159 obsidian blue w/ machined lip stripe 5x100 38mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9.5Original price: $349.00Sale price: $307.00
5x100 | 38mm30 Available
Bore56.12
Load1560 lbs
$1,228
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Motegi Wheels define extreme performance. Built from the American Racing heritage, Motegi wheels have set out to conquer the import performance market and redefine what it means to push the limits of speed. If you are looking for light weight performance wheels for your import or sport compact, look no further. Element Wheels has the largest selection and best price on Motegi wheels.
Technical Specifications
| Size | 18x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x100 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 56.12mm |
| Load Rating | 1560 lbs |
| Finish | Obsidian Blue w/ Machined Lip Stripe |
| Wheel Color | Blue |
| Part Number | MR159LD18955M38 |
| SKU | mot-mr159ld18955m38 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
