18x9.5 motegi mr160 matsuri white pearl 5x114.3/4.5 40mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9.5$374.00
5x114.3/4.5 | 40mm16 Available
Bore72.56
Load1560 lbs
$1,496
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 40mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 1560 lbs |
| Finish | Matsuri White Pearl |
| Part Number | MR160WX18951240 |
| SKU | mot-mr160wx18951240 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
