18x8.5 mst flow formed cr alabaster white 5x4.5/114.3 38mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x8.5$241.00
5x114.3/4.5 | 35mm15 Available
Bore73.10
Load1600 lbs
$964
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
MST Wheels is founded with the basic principle of providing the car enthusiasts around the world with top quality wheels at affordable prices. The new MST flow formed wheels offer light weight, higher strength, resistance and load rating.
Technical Specifications
| Size | 18x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 35mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | Alabaster White |
| Wheel Color | White |
| Wheel Material | Flow Formed |
| Part Number | D1-88565-35-ABW |
| SKU | mst-d1-88565-35-abw |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
