18x9.5 rotiform cjj gloss silver machined lip rc212 5x114.3/4.5 38mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9.5$438.00
5x114.3/4.5 | 38mm22 Available
Bore72.56
Load1350 lbs
$1,752
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 38mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 1350 lbs |
| Finish | Gloss Silver Machined Lip |
| Wheel Color | Silver/Hypersilver |
| Wheel Material | Flow Formed |
| Part Number | RC212SD18951238 |
| SKU | rot-rc212sd18951238 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
