18x9 arena a119 boost gloss silver machined 5x127/5 0mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9$485.00
5x127/5 | 0mmAvailable
Bore71.50
Load2650 lbs
$1,940
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 2650 lbs |
| Finish | Gloss Silver Machined |
| Part Number | A119189075P00019 |
| SKU | asr-a119189075p00019 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
