18x9 arena a119 boost satin black w/ gloss black lip 8x165/6.5 20mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9$447.00
8x165/6.5 | 20mm88 Available
Bore125.10
Load3700 lbs
$1,788
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | 20mm |
| Center Bore | 125.1mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Satin Black w/ Gloss Black Lip |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | A119189082P02004 |
| SKU | asr-a119189082p02004 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
