18x9 hostile h139 dominator machined 8x170 1mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9$456.00
8x170 | 1mmOut of Stock
Bore125.20
Load3640 lbs
$456
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x170 |
| Offset | 1mm |
| Center Bore | 125.2mm |
| Load Rating | 3640 lbs |
| Finish | Machined |
| Part Number | H139-1890817050M |
| SKU | hos-h139-1890817050m |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
