18x9 icon recon slx satin black 6x135 0mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9$328.04
6x135 | 6mm7 Available
Bore87.00
Load2750 lbs
$1,312
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | 6mm |
| Center Bore | 87mm |
| Load Rating | 2750 lbs |
| Finish | Satin Black |
| Part Number | 3618906352SB |
| SKU | ico-3618906352sb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
