18x9 method race mr703 machined (bead grip) 6x135 12mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9$480.00
6x135 | 12mm1 Available
Bore87.00
Load2650 lbs
$480
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | 12mm |
| Center Bore | 87mm |
| Load Rating | 2650 lbs |
| Finish | Machined |
| Part Number | MR70389016312 |
| SKU | met-mr70389016312 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
