(clearance - no returns) 18x9 moto metal mo810 gloss black 8x170 1mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9Original price: $285.00Sale price: $255.30
8x170 | 1mm41 Available
Bore125.10
Load3700 lbs
$1,021
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Moto Metal wheels are not for the mainstream. They are built for the wild untamed offroad vehicles that have not limits. Moto Metal owners don't play by the rules and are ready for anything. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 18x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x170 |
| Offset | 1mm |
| Center Bore | 125.1mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Part Number | MO810BX18908701 |
| SKU | moto-mo810bx18908701 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
