18x9 mtx spitfire 8 x300gb gloss black 8x180 0mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9$399.00
8x180 | 0mmOut of Stock
Bore125.20
Load3900 lbs
$399
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x180 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 125.2mm |
| Load Rating | 3900 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | X300GB-89088-00 |
| SKU | rac-x300gb-89088-00 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
