18x9 raceline 964mc vector machined 5x150 18mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9$319.00
5x150 | 18mm24 Available
Bore110.50
Load2500 lbs
$1,276
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x150 |
| Offset | 18mm |
| Center Bore | 110.5mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Machined |
| Wheel Color | Machined Accents |
| Part Number | 964MC-89051+18 |
| SKU | rac-964mc-89051+18 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
