18x9 raceline 964mc vector machined 8x165/6.5 18mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9$319.00
8x165/6.5 | 18mm36 Available
Bore130.81
Load3650 lbs
$1,276
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 18x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | 18mm |
| Center Bore | 130.81mm |
| Load Rating | 3650 lbs |
| Finish | Machined |
| Wheel Color | Machined Accents |
| Part Number | 964MC-89080+18 |
| SKU | rac-964mc-89080+18 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
