18x9 weld off-road stealth w102 gloss black milled (rotary forged) 5x4.5/114.3 5x5/127 0mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9Original price: $360.00Sale price: $342.00
5x114.3/4.5, 5x127/5 | 0mm2 Available
Bore78.10
Load2500 lbs
$684
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Weld wheels is a manufacturer of advanced, street & strip, drag racing, oval racing and heavy duty truck high-performance, professional forged wheels. The company engineers and produces performance automotive wheels for professional racing, off-road and aftermarket vehicles. Weld wheels is one of the MW Company Brand portfolio.
Technical Specifications
| Size | 18x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5, 5x127/5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | W102 Gloss Black Milled |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | W10289026501 |
| SKU | weld-w10289026501 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
