(clearance - no returns) 18x9 xd series xd775 rockstar matte black 6x135 6x5.5/139.7 0mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
18x9Original price: $348.00Sale price: $306.00
6x135, 6x139.7/5.5 | 0mm114 Available
Bore106.10
Load2500 lbs
$1,224
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
XD Wheels has become synonymous with offroad wheels. Each wheel is designed to perfect to reflect the rugged look that true offroad enthusiasts demand. Whether on the road or far from it, XD Wheels will get the job done. XD knows that custom wheels for heavy duty trucks are much different than those for cars, so their engineering standards are laser focused to what it takes to create the perfect monster truck wheel. Element Wheels offers the lowest prices and widest selection of XD Series wheels, all with Free shipping in the US 48 States.
Technical Specifications
| Size | 18x9 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135, 6x139.7/5.5 |
| Offset | 0mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Matte Black |
| Part Number | XD77589067300 |
| SKU | xd-xd77589067300 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
