(clearance - no returns) 19x11 mrr m755 corvette z51/ stingray/ c6/ c7 replica wheels gloss black (flow formed) 5x4.75/120.7 73mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
19x11Original price: $520.00Sale price: $446.00
5x120.7/4.75 | 73mm9 Available
Bore70.30
Load1521 lbs
$1,784
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
MRR Design Wheels have created a legacy of providing the highest quality in cast and rotary forged wheels. An assortment of staggered concave wheels in a multitude of colors gives the owner unlimited options when creating a style unique to themselves. MRR Wheels has always put quality and safety first so when you purchase a set, you can expect the finest goods in quality, design, price, and personalization. Years of experience and development produces high end wheels that todays educated consumer has come to expect. A perfect blend of strength, quality, and brand puts MRR at the top of the custom wheel food chain. All MRR Wheels are back by a 1 year warranty on finish and lifetime structural warranty so rest assured that you are purchasing the highest of quality rims.
Technical Specifications
| Size | 19x11 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120.7/4.75 |
| Offset | 73mm |
| Center Bore | 70.3mm |
| Load Rating | 1521 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Wheel Color | Black |
| Wheel Material | Flow Formed |
| Part Number | M75519A152073BK |
| SKU | mrr-m75519a152073bk |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
