19x11 rotiform ltn-j matte black rc207 5x114.3/4.5 50mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
19x11$488.00
5x114.3/4.5 | 50mm21 Available
Bore72.56
Load1350 lbs
$1,952
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 19x11 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 50mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 1350 lbs |
| Finish | Matte Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | RC207MX19111250 |
| SKU | rot-rc207mx19111250 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
