19x11 ruger mesh matte black 5x130 52mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
19x11Original price: $549.00Sale price: $505.08
5x130 | 52mm12 Available
Bore71.67
Load1554 lbs
$2,020
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Element Wheels has the largest selection of Ruger Wheels and aftermarket wheel and tire packages at Extreme Discounted Prices. We strive to provide the absolute best customer service and selection of Custom Wheels. Feel Free to browse through our 1000's of rim and tire selections, and make sure to visit us frequently for new Ruger Wheels styles and specials.
Technical Specifications
| Size | 19x11 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x130 |
| Offset | 52mm |
| Center Bore | 71.67mm |
| Load Rating | 1554 lbs |
| Finish | Matte Black |
| Part Number | RMSHF-FB530191152 |
| SKU | ag-rmshf-fb530191152 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
