19x8.5 axe 1av zx12 silver polished 5x108/4.25 40mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
19x8.5$375.00
5x108/4.25 | 40mm8 Available
Bore72.60
Load1521 lbs
$1,500
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 19x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x108/4.25 |
| Offset | 40mm |
| Center Bore | 72.6mm |
| Load Rating | 1521 lbs |
| Finish | Silver Polished |
| Part Number | 8519BLANK40ZX12SM-5x108 |
| SKU | axe-8519blank40zx12sm-5x108 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
