19x8.5 tsw sebring matte black 5x108/4.25 42mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
19x8.5$400.00
5x108/4.25 | 42mmAvailable
Bore72.10
Load2000 lbs
$1,600
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 19x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x108/4.25 |
| Offset | 42mm |
| Center Bore | 72.1mm |
| Load Rating | 2000 lbs |
| Finish | Matte Black |
| Part Number | 1985SEB425108M72 |
| SKU | tsw-1985seb425108m72 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
