19x8.5 tsw sebring matte black 5x114.3/4.5 40mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
19x8.5$400.00
5x114.3/4.5 | 40mmAvailable
Bore76.10
Load2000 lbs
$1,600
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 19x8.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 40mm |
| Center Bore | 76.1mm |
| Load Rating | 2000 lbs |
| Finish | Matte Black |
| Part Number | 1985SEB405114M76 |
| SKU | tsw-1985seb405114m76 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
