(huge savings) 19x9.5 ace alloy aff02 space gray brushed tint 5x4.75/120.65 53mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
19x9.5 (Standard Concave)Original price: $696.00Sale price: $349.00
5x120.7/4.75 | 53mm6 Available
Bore70.30
Load1650 lbs
$1,396
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Ace Alloy Wheels produces exceptional quality large size wheels that meet the highest standards. Engineered for performance but built to inspire. With a a vast selection of custom wheels Ace caters to sports cars to luxury sedans and everything in between. Ace is not only a wheel company, but they are the factory as well. Check out some of the most popular models for your next upgrade like the Ace Alloy Aspire, Ace Alloy Convex, and Ace Alloy Couture.
Technical Specifications
| Size | 19x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120.7/4.75 |
| Offset | 53mm |
| Center Bore | 70.3mm |
| Load Rating | 1650 lbs |
| Finish | Space Gray Brushed Tint |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | V002H995F26=53H703N10CY |
| SKU | ace-V002H995F26=53H703N10CY |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
