19x9.5 mst mt03 white w/ machined lip 5x114.3/4.5 35mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
19x9.5$289.30
5x114.3/4.5 | 35mm29 Available
Bore73.10
Load1600 lbs
$1,157
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 19x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 35mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | White w/ Machined Lip |
| Wheel Color | White |
| Part Number | 03-99565-35-WHTL |
| SKU | mst-03-99565-35-whtl |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
