19x9.5 niche verona all gloss black m168 5x112 48mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
19x9.5$420.00
5x112 | 48mmOut of Stock
Bore66.56
Load1600 lbs
$420
Engineered for Excellence
Niche Wheels offer aggressive staggered wheel fitments and large caliper clearance. Cutting edge designs in an array of finishes keeps Niche wheels ahead of the pack. In a time when so many options are available, you can be sure that Niche wheels will help set your ride apart from the rest. Modern European, Domestic, or Tuner, Niche has a design for everyone. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 19x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x112 |
| Offset | 48mm |
| Center Bore | 66.56mm |
| Load Rating | 1600 lbs |
| Finish | All Gloss Black |
| Part Number | M1681995F8+48 |
| SKU | nic-m1681995f8+48 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
