19x9.5 rtr tech 5 mustang gloss black (flow formed) 5x4.5/114.3 33mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
$1,900
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
RTR Wheels are structed with flow formed technique and enhance personalization and performance for Ford® vehicles, including Mustang®, Bronco®, Ranger®, F-150®, and Mach-E®. RTR Vehicles is an American automotive company founded in 2009 by Vaughn Gittin Jr. involved in designing, developing, and manufacturing OEM+ performance vehicle packages for Ford's product line. RTR stands for “Ready to Rock!". Ford Mustang RTR.
Technical Specifications
| Size | 19x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 33mm |
| Center Bore | 70.5mm |
| Load Rating | 1580 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | RTRT5995121333 |
| SKU | met-rtrt5995121333 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
