19x9.5 vors tr4 gloss black 5x4.5/114.3 22mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
19x9.5$260.00
5x114.3/4.5 | 35mm60 Available
Bore73.10
Load1521 lbs
$1,040
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Vors wheels offer a cutting-edge monoblock design and deeper concave rear profile with a super-strong and lightweight construction for exceptional performance. Vors Wheels supplies top-of-the-line aftermarket wheels for a great variety of car makes and models.
Technical Specifications
| Size | 19x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 35mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1521 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Part Number | TR04199551422BK |
| SKU | vors-tr04199551422bk |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
