19x9.5 vors tr4 silver machined 5x4.25/108 22mm (custom)
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
19x9.5$273.00
CustomCustom | 22mm60 Available
Bore73.10
Load1521 lbs
$1,092
Estimated Delivery: 2 to 3 Weeks
Engineered for Excellence
Vors wheels offer a cutting-edge monoblock design and deeper concave rear profile with a super-strong and lightweight construction for exceptional performance. Vors Wheels supplies top-of-the-line aftermarket wheels for a great variety of car makes and models.
Technical Specifications
| Size | 19x9.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x108/4.25 |
| Offset | 22mm |
| Center Bore | 73.1mm |
| Load Rating | 1521 lbs |
| Finish | Silver Machined |
| Part Number | TR04199551422SF-508 |
| SKU | vors-tr04199551422sf-508 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
