(clearance - no returns) 20x10.5 niche venice gloss black machined nc287 5x112 | 5x114.3/4.5 40mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10.5Original price: $538.00Sale price: $459.70
5x112, 5x114.3/4.5 | 40mmOut of Stock
Bore72.56
Load1900 lbs
$460
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10.5 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x112, 5x114.3/4.5 |
| Offset | 40mm |
| Center Bore | 72.56mm |
| Load Rating | 1900 lbs |
| Finish | Gloss Black Machined |
| Wheel Color | Machined Accents |
| Wheel Material | Flow Formed |
| Part Number | NC287BD20054640 |
| SKU | nic-nc287bd20054640 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
