20x10 arena a109 hustle satin black w/ gloss black lip (8-lug) 8x170 -18mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$485.00
8x170 | -18mm44 Available
Bore125.10
Load3700 lbs
$1,940
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Arena Wheels are specializing in designing and manufacturing off-road wheels for trucks, SUVs, and other off-road vehicles. They are known for their rugged, durable, and stylish wheels that are engineered for performance and built to withstand challenging off-road conditions. Arena Wheels offer a range of wheel styles and sizes to fit various vehicles and bolt patterns.
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x170 |
| Offset | -18mm |
| Center Bore | 125.1mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Satin Black w/ Gloss Black Lip |
| Part Number | A109200017N01804 |
| SKU | asr-a109200017n01804 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
