20x10 axe cf2 silver mirror face 5x114.3/4.5 25mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$470.00
5x114.3/4.5 | 25mm8 Available
Bore72.60
Load1940 lbs
$1,880
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x114.3/4.5 |
| Offset | 25mm |
| Center Bore | 72.6mm |
| Load Rating | 1940 lbs |
| Finish | Silver Mirror Face |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | 1020BLANK25CF2SM-5x114 |
| SKU | axe-1020blank25cf2sm-5x114 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
