20x10 axe cf2 silver mirror face 5x120 25mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$470.00
5x120 | 25mm8 Available
Bore72.60
Load1940 lbs
$1,880
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120 |
| Offset | 25mm |
| Center Bore | 72.6mm |
| Load Rating | 1940 lbs |
| Finish | Silver Mirror Face |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | 1020BLANK25CF2SM-5x120 |
| SKU | axe-1020blank25cf2sm-5x120 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
