20x10 axe offroad echo gloss black milled 5x127/5 | 5x139.7/5.5 -19mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$385.00
5x127/5, 5x139.7/5.5 | -19mmAvailable
Bore87.10
Load2600 lbs
$1,540
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5, 5x139.7/5.5 |
| Offset | -19mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2600 lbs |
| Finish | Gloss Black Milled |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | 201010H-19ECHBM |
| SKU | axe-201010h-19echbm |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
