20x10 cali off-road vertex 9116 chrome 5x5/127 -25mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10Original price: $596.00Sale price: $554.28
5x127/5 | -25mm26 Available
Bore78.10
Load2500 lbs
$2,217
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Cali Offroad Durability
Cali Off-Road Wheels custom wheels are the perfect aftermarket upgrade to your vehicle. Give your truck a personalized new look with a set of your favorite custom wheels and set yourself apart from all the stock vehicles out there. Element Wheels offers the lowest prices and largest selection of Wheels. For added convenience, you can add a set of tires to your Wheel package.
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | -25mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Chrome |
| Part Number | 9116-2173C |
| SKU | cal-9116-2173c |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
