(special pricing) 20x10 dropstars 604sb satin black 6x135 6x5.5/139.7 -19mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10Original price: $438.00Sale price: $372.00
6x135, 6x139.7/5.5 | -19mm113 Available
Bore106.20
Load2500 lbs
$1,488
Estimated Delivery: 2 to 7 Days



Dropstars Wheels
Dropstars Wheel is a company that designs and manufactures custom wheels, particularly known for their bold and innovative designs. They cater to a variety of vehicles, including trucks, SUVs, and cars, offering both off-road and on-road styles. Dropstars is associated with TIS Wheels and has a collaboration with Monster Energy, suggesting a strong presence in the automotive and off-road culture.
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135, 6x139.7/5.5 |
| Offset | -19mm |
| Center Bore | 106.2mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Satin Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | 604SB-2106819 |
| SKU | tis-604sb-2106819 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
