20x10 force off-road f56 gunmetal 6x135 -24mm

Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$350.00
6x135 | -24mmOut of Stock
Bore87.10
Load2500 lbs
$350



Force Off-Road Wheels
Force Off‑Road Wheels produces aggressive wheels for trucks and SUVs. Known for large diameters, bold spoke designs, and durable aluminum construction, the brand focuses on off-road styling and strength for lifted trucks, Jeeps, and custom off-road builds.
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | -24mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Gunmetal |
| Part Number | F5620106135-24GUNMETAL |
| SKU | for-f5620106135-24gunmetal |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
