20x10 hardrock off-road h111 satin bronze 5x127/5 -19mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$322.00
5x127/5 | -19mm3 Available
Bore71.50
Load2500 lbs
$966
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | -19mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Satin Bronze |
| Wheel Color | Bronze |
| Part Number | H111-201073119BR |
| SKU | hard-h111-201073119br |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
