20x10 hardrock off-road h112 satin bronze 6x139.7/5.5 -19mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$322.00
6x139.7/5.5 | -19mm1 Available
Bore106.10
Load2500 lbs
$322
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | -19mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Satin Bronze |
| Wheel Color | Bronze |
| Part Number | H112-201083119BR |
| SKU | hard-h112-201083119br |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
