20x10 hardrock off-road h114 satin black 6x139.7/5.5 -19mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$322.00
6x139.7/5.5 | -19mm15 Available
Bore106.10
Load2500 lbs
$1,288
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | -19mm |
| Center Bore | 106.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Satin Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | H114-201083119BB |
| SKU | hard-h114-201083119bb |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
