20x10 icon compression bronze (8 lug) 8x170 -19mm
Product gallery
All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$415.46
8x170 | -19mmOut of Stock
Bore125.00
Load4000 lbs
$415
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x170 |
| Offset | -19mm |
| Center Bore | 125mm |
| Load Rating | 4000 lbs |
| Finish | Bronze |
| Part Number | 2020108147BR |
| SKU | ico-2020108147br |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
