20x10 lock off-road trail machined w/ clear coat 6x139.7/5.5 -18mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$423.00
6x139.7/5.5 | -18mmOut of Stock
Bore106.20
Load2500 lbs
$423
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x139.7/5.5 |
| Offset | -18mm |
| Center Bore | 106.2mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Machined w/ Clear Coat |
| Wheel Color | Machined Accents |
| Part Number | TRAIL-2169MC |
| SKU | loc-trail-2169mc |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
