20x10 moto metal mo816 overlook gloss black machined 8x165/6.5 -18mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10Original price: $360.00Sale price: $334.00
8x165/6.5 | -18mm29 Available
Bore125.10
Load3700 lbs
$1,336
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | -18mm |
| Center Bore | 125.1mm |
| Load Rating | 3700 lbs |
| Finish | Gloss Black Machined |
| Part Number | MO816BD20108018N |
| SKU | moto-mo816bd20108018n |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
