20x10 mrr forged f26 gloss black (full forged) (corvette) 5x120 30mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10Original price: $860.00Sale price: $692.00
5x120 | 30mmOut of Stock
Bore66.90
Load1521 lbs
$692
Engineered for Excellence
MRR Design Wheels have created a legacy of providing the highest quality in cast and rotary forged wheels. An assortment of staggered concave wheels in a multitude of colors gives the owner unlimited options when creating a style unique to themselves. MRR Wheels has always put quality and safety first so when you purchase a set, you can expect the finest goods in quality, design, price, and personalization. Years of experience and development produces high end wheels that todays educated consumer has come to expect. A perfect blend of strength, quality, and brand puts MRR at the top of the custom wheel food chain. All MRR Wheels are back by a 1 year warranty on finish and lifetime structural warranty so rest assured that you are purchasing the highest of quality rims.
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x120 |
| Offset | 30mm |
| Center Bore | 66.9mm |
| Load Rating | 1521 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Construction | Forged 1-Piece |
| Part Number | FF2620A052030 |
| SKU | mrr-ff2620a052030 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
