20x10 mtx phantom 8 x302gb gloss black 8x165/6.5 -18mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$449.00
8x165/6.5 | -18mmOut of Stock
Bore124.10
Load3900 lbs
$449
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x165/6.5 |
| Offset | -18mm |
| Center Bore | 124.1mm |
| Load Rating | 3900 lbs |
| Finish | Gloss Black |
| Wheel Color | Black |
| Part Number | X302GB-21080-18 |
| SKU | rac-x302gb-21080-18 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
