20x10 mtx spitfire 8 x300mb machined w/ black ring 8x170 -18mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$469.00
8x170 | -18mmOut of Stock
Bore124.10
Load3900 lbs
$469
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 8x170 |
| Offset | -18mm |
| Center Bore | 124.1mm |
| Load Rating | 3900 lbs |
| Finish | Machined w/ Black Ring |
| Wheel Color | Machined Accents |
| Part Number | X300MB-21081-18 |
| SKU | rac-x300mb-21081-18 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
