20x10 raceline 948c split chrome 6x135 -19mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10Original price: $595.00Sale price: $571.20
6x135 | -19mm28 Available
Bore87.10
Load2500 lbs
$2,285
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Raceline is a market leader in the design and manufacturing of wheels for off-road, street and track use. Founded more than 20 years ago as a manufacturer of specialty wheels for the off-road racing segment. Customers can count on Raceline for performance-driven technology and exceptional quality in aftermarket wheels in a range of styles and fitments for passenger cars, light trucks, and SUVs.
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 6x135 |
| Offset | -19mm |
| Center Bore | 87.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Chrome |
| Wheel Color | Chrome |
| Part Number | 948C-21065-19 |
| SKU | rac-948c-21065-19 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
