20x10 us mags uc146 arlington silver w/ diamond cut lip 5x127/5 6mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10$502.00
5x127/5 | 6mm48 Available
Bore78.10
Load2500 lbs
$2,008
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | 6mm |
| Center Bore | 78.1mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | Silver w/ Diamond Cut Lip |
| Wheel Color | Silver/Hypersilver |
| Part Number | UC146SD20105006 |
| SKU | usm-uc146sd20105006 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
