20x10 weld off-road ledge w107 satin gunmetal w/ satin black lip (rotary forged) (5-lug) (* may require trimming) 5x5/127 -44mm
Product gallery

All pictures shown are for illustration purpose only. Lip size, concavity, and features on wheels will vary depending on wheel specs.
Free Shipping US 48Most Wheels Over $500
Fitment Guarantee20+ Year Experience
Mounting & BalanceHigh Speed Touchless
Free Install KitWheel & Tire Packages
Select a vehicle to confirm fitment
Confirm Vehicle Fitment
Wheel Selection
20x10Original price: $485.00Sale price: $460.75
5x127/5 | -44mm4 Available
Bore71.50
Load2500 lbs
$1,843
Estimated Delivery: 2 to 7 Days
Engineered for Excellence
Weld wheels is a manufacturer of advanced, street & strip, drag racing, oval racing and heavy duty truck high-performance, professional forged wheels. The company engineers and produces performance automotive wheels for professional racing, off-road and aftermarket vehicles. Weld wheels is one of the MW Company Brand portfolio.
Technical Specifications
| Size | 20x10 |
|---|---|
| Bolt Pattern | 5x127/5 |
| Offset | -44mm |
| Center Bore | 71.5mm |
| Load Rating | 2500 lbs |
| Finish | W107 Satin Gunmetal w/ Satin Black Lip |
| Construction | Flow Formed |
| Part Number | W10702075475 |
| SKU | weld-w10702075475 |
WARNING: Cancer and Reproductive Harm.
www.P65Warnings.ca.gov (opens in a new tab)
